"Walking through the kitchen, with a bowl full of chicken..."
(Co z tym Bobem?; 1991)
Pomysłów na wykorzystanie puszek po konserwach jest multum, więc pewnie Ameryki dziś nie odkryję, pokazując Wam mój przybornik, który zrobiłam z myślą o moim przyszłym domku ;) W kuchni warto pod ręką mieć wszystkie przydatne akcesoria, takie jak drewniane łyżki, łopatki, tłuczki czy trzepaczki, dlatego w dzisiejszym tutorialu chcę pokazać jak stworzyć przybornik, który wytrzyma kuchenne warunki, i który można trzymać blisko kuchenki bez obaw, że coś się zniszczy lub zabrudzi. Wydaje mi się, że upcycling to moja ulubiona kategoria tworzenia. Tak udekorowane puszki mogą też służyć jako doniczki!
3 lutego 2014
stopień trudności: łatwy
czas wykonania: 2-3 dni (łącznie z czasem schnięcia)
Potrzebne będą:
3 lutego 2014
czas wykonania: 2-3 dni (łącznie z czasem schnięcia)
Potrzebne będą:
- puszka po konserwie (ja użyłam puszki po brzoskwiniach w syropie); ważne by była ona dość wysoka; jeśli chcecie użyć puszki z klasycznym zamknięciem - takiej po której otwarciu tworzą się niebezpieczne krawędzie - należy dla własnego bezpieczeństwa opiłować brzegi pilnikiem!
- emalia ftalowa lub farba do grzejników (tylko te rodzaje gwarantują prawidłowe pokrycie metalowej puszki, bez ryzyka odprysków, oraz są odporne na działanie temperatury i wody, dlatego taką puszkę można bez obaw później czyścić wilgotną szmatką)
- pędzle
- gazety do podłożenia przy malowaniu
- serwetka
- klej do decoupage'u
- lakier
1. Gazetami zabezpieczamy powierzchnię, na której będziemy pracować.
2. Nakładamy pierwszą warstwę emalii. Odstawiamy do wyschnięcia na minimum 14 godzin w dobrze wietrzonym miejscu (farby ftalowe zawierają rozcieńczalniki, które mogą powodować zawroty głowy).
3. Nakładamy kolejną warstwę farby i ponownie odstawiamy do wyschnięcia tak jak w pkt 1 (można pominąć ten krok, jeśli jesteśmy zadowoleni z tego, jak puszka wygląda po pierwszym malowaniu). Mi wystarczyły dwie warstwy, ale można nałożyć też trzecią.
4. Ozdabiamy puszkę serwetką. Do przyklejenia serwetki zamiast kleju do decoupage'u można też użyć zamiennika: łyżkę zwykłego wikolu mieszamy z łyżeczką wody i połową łyżeczki kleju do tapet (w proszku). Ja użyłam serwetki z ostatniego posta :)
5. Na koniec kilka razy lakierujemy powierzchnię serwetki, aby można było czyścić puszkę bez ryzyka uszkodzenia wzoru. Powodzenia!
Do pobrania:
- Wersja do wydrukowania (pdf)
5. Na koniec kilka razy lakierujemy powierzchnię serwetki, aby można było czyścić puszkę bez ryzyka uszkodzenia wzoru. Powodzenia!
Do pobrania:
- Wersja do wydrukowania (pdf)
Już za tydzień: tutorial Walentynkowy - romantyczny nastrój na ostatnią chwilę ;)
Mam nawet wszytsko co potrzeba żeby stworzyć taki przybornik
OdpowiedzUsuńDziękuję za instrukcję
Bardzo pomysłowy przybornik. Drewniane przybory kuchenne świetnie się w nim prezentują. Plus za własnoręczne wykonanie a także za stworzenie własnej serwetki, to dopiero pomysłowość.
OdpowiedzUsuńPozdrawiam!
przesolone-inspiracje.blogspot.com
Świetny! :) W zeszłym roku też ozdabiałam puszkę po brzoskwiniach w ten sposób. Pozdrawiam
OdpowiedzUsuńświetnie to pokazałaś i sam pomysł fantastyczny :)
OdpowiedzUsuńBardzo kuchenne i pomysłowe. !
OdpowiedzUsuńUwielbiam przeróbki puszek :) Twoja wyszła świetnie, pozdrawiam.
OdpowiedzUsuńgenialne
OdpowiedzUsuńŚwietny pomysl ale co najwazniejsze... rewelacyjna realizacja;) Bardzo fajnie to wyszło. nie ukrywam, że ja takich uzdolnień nie mam. Ratuje się sklepami (polecam https://yourhomestory.com.pl/salon/poszewki maja tez akcesoria kuchenne wlasnie). Ale kto wie:D Kiedys moze sie naucze robic cos takiego jak ty:D
OdpowiedzUsuń