Pasiasty wazonik


 "Do you have a vase? A vaaase??"
                                   (Masz wiadomość; 1998)

Dzisiaj pokażę jak wykorzystać szklaną butelkę np. po piwie i zrobić z niej niepowtarzalny i jedyny w swoim rodzaju wazonik na kwiatki od Waszych mężów/narzeczonych/chłopaków/dzieci. Poza swoją funkcją użytkową, jest to też ciekawy element wystroju. Pomysł jest pochodną prac, jakie pamiętam z lekcji plastyki w szkole podstawowej – robiliśmy kiedyś papierowe pisanki z krepinowych sznureczków, jak w tym tutorialu. Dlatego zachęcam do realizacji tego pomysłu również dzieci.
8 maja 2013         

stopień trudności: łatwy
czas wykonania: 2 dni 

Potrzebne będą:
 • szklana butelka
 • różne kolory krepiny (najlepiej pasujących do kolorystyki wnętrza)
 • gazety
 • klej do tapet
 • wikol
 • pędzel do nakładania klejuSposób wykonania:


1. Drzemy gazetę na niewielkie kawałki i rozrabiamy klej do tapet w słoiku – powinien być gęstszy niż w przepisie podanym na opakowaniu.

2. Pokrywamy powierzchnię butelki klejem do tapet i przyklejamy do niej kawałki gazety, dodatkowo smarując każdy kawałek klejem do tapet na zewnętrznej stronie. W ten sposób nakładamy kilka warstw papieru, pilnując aby nie pozostawić prześwitów.

3. Zostawiamy na noc do wyschnięcia.


4. Następnego dnia z każdego koloru krepiny odcinamy pasek o szerokości ok. 3 cm. Chwytamy koniec paska między palec wskazujący a kciuk i formujemy sznureczki, mocno skręcając papier palcami.

5. Zaczynając od dołu, przyklejamy krepinowe sznureczki dookoła butelki, używając w tym celu wikolu. Należy pilnować, aby paski ściśle do siebie przylegały i nie pozostawiały prześwitów. Zostawiamy na kilka godzin do wyschnięcia i gotowe. Można na koniec spryskać całość bezbarwnym lakierem w spray’u.

Do pobrania:
- Wersja do wydrukowania (pdf)


W przyszłym tygodniu: Motylek na patyku

1 komentarz:

 1. Świetny pomysł :) Też mam w planach taki sobie zrobić!
  Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń

.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...