Pudełko na walentynkowy popcorn

 "But now all I can say is that... I'm in love with you. 
I've been in love with you for, ever".
                                                                                            (Chirurdzy; 2005)

Walentynki już jutro, a Wy nie macie pomysłu jak jeszcze bardziej stworzyć miłosny nastrój? Dziś pokażę w jak prosty sposób można przygotować pudełka na popcorn w (nie tylko) Walentynkowym stylu na wieczorny seans z ukochanym. A jeśli Wasz Wybranek/Wybranka nie jest kinomanem, można go użyć jako opakowanie na Jej/Jego ulubione słodycze. Wystarczy dosłownie kilka podstawowych przyborów i chwila wolnego czasu. 
13 lutego 2015    
stopień trudności: z szablonem łatwy, bez szablonu średni
czas wykonania: 10 minut

Potrzebne będą:
  • kartka z bloku technicznego A3
  • ołówek
  • linijka
  • nożyczki
  • kredki lub pisaki w kolorze jasno i ciemnoróżowym
  • klej
Sposób wykonania:

1. Jeśli używacie gotowego wzoru z załącznika możecie pominąć pierwsze 2 kroki i po prostu wydrukujcie wzór na kartce. Jeśli nie, zaczynamy od narysowania kwadratu o boku 7 cm.

2.  Tworzymy pierwszą ścianę: zaznaczamy środek boku kwadratu (na 3,5 centymetrze) i z tego punktu rysujemy w górę linię pomocniczą o długości 14 cm (pod kątem prostym!). Następnie na rysujemy górną krawędź pudełka o długości 10 cm (równoległą do dolnej, pamiętajcie o sztuczce z ekierką i linijką) tak, aby koniec naszej linii pomocniczej znalazł się znów na środku krawędzi, czyli na 5-tym centymetrze. Łączymy ze sobą końce dolnej podstawy i górnej krawędzi.

3. Narysowaną ścianę odrysowujemy na osobnej kartce i wycinamy jako szablon do stworzenia pozostałych ścian. Szablon odrysowujemy trzy razy obok siebie, tak jak na zdjęciu. Powinny być wygięte w lekki łuk. W odpowiednich miejscach dorysowujemy skrzydełka do sklejenia konstrukcji.


4. Wycinamy pudełko. Brzeg można ozdobić wycinając go w falbankę. Następnie zaginamy pudełko wzdłuż wszystkich narysowanych linii.

5. Przed złożeniem i sklejeniem konstrukcji, pisakiem lub kredką rysujemy pionowe linie.  Teraz już można skleić nasze pudełko i uzupełnić popcornem lub cukierkami.

Do pobrania:
- Wersja do wydrukowania (pdf)
- Wzór pudełka do wydrukowania

W kolejnym tutorialu: Owocowa kuchnia

5 komentarzy:

.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...