Świeczki w brokacie


"Ponyo, make the candle bigger!"
                                                                                       (Ponyo; 2008)

Świeczki to nieodłączny element świąt. Ich punktowe światło działa uspokajająco i kojąco na skołatane nerwy spowodowane świąteczną gorączką, a w zimową śnieżną noc (choć takich ostatnio ani widu, ani słychu) sprawia, że wnętrze jest przytulne, gościnne i tchnie rodzinnym ciepłem. Nic więc dziwnego, że w epoce żarówek i życia w biegu, zimą lubimy wracać do tych dawnych źródeł światła. Dziś świeczki można dostać w przeróżnych kolorach, kształtach, zapachach, mamy ich całe półki, całe regały sklepowe do wyboru. A może warto sięgnąć te niepozorne i wyczarować z nich coś własnego?
         17 grudnia 2015         
stopień trudności: łatwy
czas wykonania: ok. 10-15 minut

Potrzebne będą:
  • gładkie świeczki w dowolnym kolorze
  • taśma dwustronna
  • brokat
  • plastikowe korytko lub tacka
  • klej z brokatem
  • zimowe wycinanki z papieru
Sposób wykonania:


1. Świeczki oklejamy przy krawędziach dwustronną taśmą klejącą. Najlepiej użyć taśmy z ochronną warstwą, którą usuniemy w odpowiednim momencie - dzięki temu nie przykleją się do niej żadne brudy, przez które przylepność taśmy się zmniejszy. Takie taśmy oferuje m.in. Tesa.

2. Do korytka wsypujemy brokat. Może to być dowolny podłużny pojemnik, który utrzyma brokat w ryzach (marzenie ściętej głowy - powiem Wam szczerze, że do tej pory nie nauczyłam się ujarzmiać brokatu i każda styczność z nim kończy się błyszczeniem WSZYSTKIEGO). 

3. Odklejamy warstwę ochronną taśmy i obtaczamy świeczki w brokacie. Pędzelkiem możemy usunąć nadmiar brokatu.


4. Używając kleju z brokatem ozdabiamy świeczkę kropeczkami. lub zawijasami. Specjalna końcówka aplikatora pozwoli na precyzyjne nanoszenie kleju. 

5. Wycinankami z papieru ozdabiamy świeczkę - albo poprzez delikatne aplikowanie rozgrzaną łyżeczką lub używając kleju.

W tym tutorialu wykorzystałam:

Taśmę dwustronną Tesa
Opis producenta: Dwustronna taśma klejąca, odporna, silnie sklejająca.
Moja opinia: Taśmy dwustronne dzielę na takie, co mnie tylko wkurzają i takie, które używam z ogromną
przyjemnością. Taśma od Tesy na pewno należy do tej drugiej kategorii, przede wszystkim ze względu na ochronną warstwę, którą mogę usunąć bezpośrednio przed kolejnym etapem pracy tak, aby nie przywarły do niej żadne brudy. Po drugie ze względu na to, że łatwo oddzielić tę warstwę od taśmy. Nie lubię godzinami szukać miejsca, w którym taka warstwa łaskawie zechce się odkleić, a tutaj znalazłam je od razu. Dużym plusem jest też to, że taśma jest ledwo widoczna i bardzo łatwo ją ukryć. Taśma ma szerokość 12 mm, więc ma dość uniwersalny rozmiar do codziennego użytku, a 10 m długości gwarantuje, że starczy na długo.

Klej z brokatem Tesa Glitter-Deco

Opis producenta: Błyszcząca masa dekoracyjna do efektownego ozdabiania, dekorowania opakowań na prezenty, kartek z życzeniami, obrazków, rysunków itp. Idealne rozwiązanie dla miłośników i miłośniczek scrapbookingu, decoupage i wszelakich robótek ręcznych. Miękka tubka z praktyczną końcówką umożliwia precyzyjną i czystą aplikację bez zabrudzeń.
Moja opinia: W zasadzie to opis producenta jest na tyle wyczerpujący, że sama nie wiem, co jeszcze mogę dodać. W opakowaniu znajdziemy 6 pisaków z aplikatorem w kolorach: czerwonym, zielonym, złotym, srebrnym, różowym i fioletowym. Masa z brokatem jest gęsta, a brokatu jest dużo, więc nie powstają brzydkie przerwy "w dostawie", tak jak miało to miejsce z pisakami innej firmy, które kiedyś kupiłam. Jedyne, co mogę zarzucić, to kolory. - wolałabym, aby były dostępne w bardziej pastelowych wersjach.

Do pobrania:


1 komentarz:

  1. Czemu ja dopiero teraz na to trafiam?! Ale to nic, przyda się na kolejny rok :). Świetny pomysł!

    OdpowiedzUsuń

.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...