Koszulka z ulubionym motywem w 10 minut


"I am one of the Zerg now, and I like what I am."
                                                                                        (StarCraft; 1998)

Jak sprawić, aby jednolita, nudna koszulka, leżąca na dnie szafy stała się jedną z Twoich ulubionych? Umieścić na niej Twój ulubiony wzór! To bardzo tani i szybki sposób na zupełnie nowy element garderoby. Pomysł zaczerpnęłam stąd. Mój wzór to logo Zergów z gry „Starcraft”. Każdy inny wzór też jest dobry, dopóki Ci się podoba. Wystarczy wyszukać pożądane hasło w wyszukiwarce grafiki i wybrać obrazek w dużej rozdzielczości. Moja koszulka spisuje się wzorowo, wielokrotnie prana, bez uszczerbku na jakości wzoru.

10 kwietnia 2013      

stopień trudności: łatwy
czas wykonania: 10 minut

Do jej wykonania potrzebne będą:
 • wybielacz (broń Boże, byle nie odplamiacz - jego efekty są ledwo widoczne!) na bazie chloru, najlepiej spisuje się tutaj Clorox
 • koszulka bez nadruków w Twoim rozmiarze, najlepiej z dość cienkiego materiału (z doświadczenia wiem, że najlepiej spisują się czarne, brązowe i niebieskie, odradzam używanie czerwonych), polecam koszulki  firmy American Flag ze względu na ich dużą podatność na działanie wybielacza, są one dostępne w hipermarketach lub na targu
 • butelka z końcówką spryskiwacza (zdecydowanie odradzam używanie spryskiwaczy z  „wajchą”, ich rozprysk jest szeroki i trudny do kontrolowania, najwygodniejsze są butelki po kosmetykach z końcówką w stylu tych spotykanych w perfumach)
 • kartka z bloku technicznego A4
 • stare gazety
 • nożyczki
Koszt:
wybielacz Clorox
6,50 zł
koszulka American Flag
7,00 zł
blok techniczny
2,00 zł
suma
15,50 zł


Wykonanie:


1.  Wyszukaj wzór, który chcesz mieć na koszulce i wydrukuj go na kartce bloku technicznego.

2.  Wytnij ze środka wybrany kształt, aby utworzyć szablon.
 

3.  Połóż szablon na koszulce, w miejscu, gdzie chcesz, aby znajdował się Twój wzór. Do środka, pod szablon włóż kilka warstw gazety, aby wybielacz nie zepsuł drugiej strony koszulki. Brzegi koszulki zasłoń gazetami. Można ją również luźno zmiąć wokół szablonu. Im bardziej będzie pomięta, tym ciekawszy utworzy wzór.  

4.  Wlej do butelki nieco wybielacza.

5. Spryskaj obficie szablon wybielaczem, a zmiętą dookoła niego koszulkę dosłownie kilkoma pryśnięciami. Odczekaj kilka minut, nie zdejmując szablonu. W tym czasie wlej resztę niezużytego wybielacza z powrotem do dużej butli. Plastikowe butelki po kosmetykach nie nadają się do przechowywania w nich tak agresywnych związków. Jeśli tego nie dopilnujesz po kilku tygodniach związki chemiczne zawarte w wybielaczu przeżrą plastik na wylot i mogą zniszczyć powierzchnię, na której zostawiłaś butelkę.

6. Zdejmij szablon i delikatnie unieś koszulkę, tak, aby wyprostowała się. Powieś na wieszaku i pozostaw na noc do wyschnięcia w łazience. Dopilnuj, aby materiał nie dotykał się wzajemnie w zbyt wielu miejscach. Następnego dnia wypierz i gotowe!   

Pliki do ściągnięcia:

- Wersja do wydrukowania (PDF)

  
W przyszłą środę: Ocieplacz na komórkę

6 komentarzy:

 1. czy dając więcej wybielacza można uzyskać biały kolor na czarnej koszulce ? Jak zmienia się kolor koszulki po użyciu wybielacza na niebieskiej ? ( błękitny XD ? )

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To zależy jakiej jakości jest koszulka. Te lepsze będą się wybielać słabiej, te gorsze szybciej i mocniej. Generalnie, tak - im więcej, tym mocniej się wybieli, ale trzeba wtedy uważać, żeby nie zrobiły się zacieki. Nie da się przewidzieć jak bardzo dana koszulka się wybieli. Na niebieskiej może wyjść nam biały kolor, ale może i błekitny, a nawet żółty. Na czerwonej tak samo - biały, różowy albo pomarańczowy. Brązowy raz wybielił mi się na różowy ;)

   Usuń
 2. Czy użyta jest kartka samoprzylepna czy zwykła a4 ?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Użyłam kartki z bloku technicznego A4, zwykłego takiego szkolnego. Nie radzę używać papieru ksero, bo przesiąka przez niego wybielacz. Musi to być dość gruby i sztywny papier. Na pewno z samoprzylepnym byłoby wygodniej, bo nie ma ryzyka, że coś się niechcący przesunie.

   Usuń
 3. Świetny poradnik, spróbuję dorwać jakąś koszulkę trochę wybielacza i zostanę dumną posiadaczką loga znaku hordy :D

  OdpowiedzUsuń
 4. ZAPRASZAM NA MÓJ KANAŁ NA YouTube : https://www.youtube.com/channel/UCZU4kg6RCGZdBF1fKOuSHOQ

  OdpowiedzUsuń

.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...