Długopis ze strzykawki


"The colour of the pen! That I hold in my hand is Rr.rr.ROYAL BLUE!"
                                                                                                        (Kłamca, kłamca;1997)

Dzisiejszy tutorial został zainspirowany przez koleżankę z roku, u której zobaczyłam nietypowy długopis – taki jak ten. Po bliższym przyjrzeniu się okazało się, że to tylko atrapa, a w środku jest zwykły wkład. Natchnęło mnie to do eksperymentów, które zakończyły się sukcesem i kolejnym wpisem na bloga. Szczególnie polecam do wykonania studentom medycyny :)
11 listopada 2013                

stopień trudności: łatwy
czas wykonania: 5-7 minut

Potrzebne będą:
 • strzykawka
 • kombinerki
 • stary wkład do długopisu
 • tusz lub atrament

Sposób wykonania:


1. Używając kombinerek wyciągamy końcówkę piszącą wkładu do długopisu.

2. Wsuwamy ją do końcówki strzykawki. Bardzo ważny jest tutaj dobór strzykawki – jej końcówka musi być minimalnie większa od średnicy wkładu, a końcówka długopisu powinna wejść w otwór z dużym oporem. Zły dobór może skończyć się kleksami, wyciekaniem, a nawet wytryśnięciem tuszu pod dużym ciśnieniem! Jeśli tusz/atrament wycieka, otwór można uszczelnić klejem silikonowym - w tym celu nanosimy klej wokół otworu, a dopiero potem wsuwamy końcówkę wkładu.


3. Do strzykawki wlewamy tusz lub atrament, najlepiej w niewielkich ilościach (m.in. w celu upewnienia się czy nie przecieka i ewentualnego uszczelnienia klejem) i zatykamy tłokiem. Teraz wystarczy nieco rozpisać nasz długopis i możemy go z powodzeniem używać.

Do pobrania: - Wersja do wydrukowania (pdf)
W kolejnym tutorialu: Przepiśnik

5 komentarzy:

 1. Super :D Zrobiłam to fajnie się to robi.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Cieszę się, że Ci się udało :) Zachęcam do wysyłania zdjęć prac, wykonanych na podstawie przedstawianych tu tutoriali, pojawią się one w zakładce "Galeria" :)

   Usuń
 2. na taki pomysł w życiu bym nie wpadła
  zdolniacho

  OdpowiedzUsuń
 3. Miałam kiedyś taki:) Zrobiłam sobie ze strzykawki, ale użyłam właśnie zwykłego wkładu. Takiego z tuszem bałabym się włożyć do torebki.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Akurat ten tutorial zrobiłam bardziej z myślą "A czy to tak się da?", więc to był raczej eksperyment-ciekawostka niż praktyczny pomysł ;) Też bym go nie nosiła, ale w razie apokalipsy, gdyby nastąpił niedobór długopisów, wiadomo jak sobie poradzić :P

   Usuń

.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...