Woreczek na kostki do gry


 "I'm hotter than a rollin' dice"
                                                                                (Mad Max; 1979) 

Kto czytał poprzedniego posta, ten wie, że na Pyrkonie nakupowaliśmy z moim M. mnóstwo kostek do gry. Przechodząc od stoiska do stoiska, dostrzegaliśmy coraz to ładniejsze i oprzeć im się nie zdołaliśmy. Jesteśmy początkującymi erpegowcami, więc nasz zbiór musieliśmy uzupełnić o kilka k4, k8, k10 i k20. W dodatku na koniec dnia, w czasie powrotu pociągiem, siedzący obok nas chłopak podarował nam jedną z oficjalnych kostek Pyrkonu, bo stwierdził, że i tak nie jest mu potrzebna. Dziękujemy Ci, miły nieznajomy z którym zamieniliśmy kilka słów po drodze! :) Uzbierało się ich całkiem sporo, dlatego postanowiłam uszyć specjalny woreczek, w którym będziemy mogli je zabierać na sesje. Może i Wam ten tutorial się na coś przyda?

28 kwietnia 2015          
stopień trudności: średni
czas wykonania: 30 minut

Potrzebne będą:
 • kawałki tkaniny
 • nożyce krawieckie
 • linijka
 • szpilki
 • długopis
 • maszyna do szycia
 • wstążka lub sznurek
Sposób wykonania:

1. Mój woreczek ma wymiary 20x15 cm. Jeśli chcecie zrobić taki sam wymiarowo worek, na lewej stronie tkaniny rysujemy prostokąt o wymiarach 26 x 30 cm, a następnie wycinamy.

2. Na dłuższej krawędzi, zaginamy do środka pasek materiału o szerokości 6 cm (to, co stanowi nadmiar ponad finalne 20 cm). Zaprasowujemy lub mocujemy go szpilkami.

3. Na pasku rysujemy dwie linie (patrz: zdjęcie) - odległość między nimi musi uwzględniać szerokość wstążki, której użyjemy jako wiązanie. Będzie to "tunel", przez który będzie przechodzić wstążka.


4. Maszyną do szycia przeszywamy materiał wzdłuż narysowanych linii.

5. Składamy prostokąt na pół, lewą stroną na zewnątrz i zszywamy boczną i dolną krawędź woreczka.


6. Woreczek wywracamy na właściwą stronę. Do zrobienia zostało już tylko wiązanie - w tym celu nacinamy miejsce z boku woreczka, tam, gdzie stworzyliśmy "tunel", a następnie przewlekamy wstążkę przez otwór i ciągniemy ją dookoła woreczka (najlepiej pomóc sobie igłą), aż końcówka wyjdzie  w tym samym miejscu, po czym zawiązujemy supełek.

7. Woreczek napełniamy czym nam się tylko podoba (w granicach rozsądku) i gotowe.

Do pobrania:
- Wersja do wydrukowania (pdf)

W kolejnym tutorialu: W gąszczu domowych roślin

5 komentarzy:

 1. Woreczek bardzo zgrabny a tutek ładnie i prosto opisany na pewno komuś będzie pomocny :)

  OdpowiedzUsuń
 2. k20 akurat nie potrzebowaliśmy, kupiliśmy je tylko dlatego, że były takie ładne :D
  -M.

  OdpowiedzUsuń
 3. proste pomysły bardzo ułatwiają nam życie

  OdpowiedzUsuń
 4. Hey naprawdę fajny blog. Ekstra te pomysły na pewno coś spróbuję pomajsterkować tym czasem zapraszam na mój blog http://zaczytanaromantyczka.blog.pl/ jest tam pełno przepisów, coś o książkach, a także coś z mojej codzienności. Jak ci to nie przeszkadza to dodam twój blog do ulubionych na moim blogu? :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dzięki :) Czemu miałoby mi to przeszkadzać? Każdy kolejny czytelnik motywuje mnie do dalszego tworzenia ;)

   Usuń

.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...