Kostka edukacyjna


"In the jungle, you must wait 'til the dice read five or eight"
(Jumanji; 1995)                                            

Moja mama potrzebowała do pracy dużej kostki, która służyłaby do nauki i powtórek materiału z języka polskiego i matematyki. Jak wiadomo, przez wakacje dużo z głowy dzieciom wylatuje, takie powtórki przez zabawę są doskonałym treningiem umysłowym i w sam raz na "rozruszanie" klasy na początku roku szkolnego. Niewiele myśląc, postanowiłam ją wyręczyć i stworzyłam kolorową kostkę z pudełka, która jest na tyle duża, że się nie zagubi i można ją bez obaw rzucać po sali. Jej wykonanie jest banalnie proste, więc może się przydać również do ćwiczeń w domu. W zależności od materiału, jaki chcemy z dziećmi powtórzyć, wpisujemy na ściankach odpowiednie hasła.

12 września 2015                 
poziom trudności: łatwy
czas wykonania: 30 minut

Potrzebne będą:
 • sześcienne pudełko
 • kolorowy papier
 • klej 
 • nożyczki
 • linijka
 • wydruk haseł lub marker do ich ręcznego wpisania
 • 6 kółek wyciętych z papieru

Sposób wykonania:

1. Z kolorowego papieru wycinamy kwadraty odpowiadające wielkością naszemu pudełku.

2. Przyklejamy ścianki do pudełka.

3.Wycięte kółka z kolorowego papieru dzielimy na cztery części.

4. Ćwiartki kółek przyklejamy w rogach każdej ścianki, a następnie naklejamy na kostkę (lub wypisujemy na ściankach markerem) hasła, które chcemy z dzieckiem przećwiczyć.

Kostkę można wykorzystać na wiele sposobów - do powtórek części mowy, zagadnień matematycznych, słówek z języka angielskiego, zasad ortograficznych itp. Zadaniem do wykonania może być np. podanie słówka z danej kategorii. lub ułożenie zdania zawierającego daną część mowy. Wszystko zależy od kreatywności nauczyciela lub rodzica. Taka kostka może też służyć do zabaw urodzinowych. Jej wykorzystanie pozostawiam do Waszej dyspozycji :)

Do pobrania:
- Wersja do wydrukowania (pdf)


6 komentarzy:

 1. Kolejny świetny pomysł :). Gdybym miała teraz dzieciaki w wieku szkolnym, na pewno bym im takie cudo zrobiła :D. No ale, może za kilka lat, kto wie :D.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Cieszę się, że są osoby, które chcą uczyć się razem ze swoimi dziećmi w kreatywny sposób, a nie tylko wyręczają się komputerowymi grami edukacyjnymi :) Mam wrażenie, że w dzisiejszych czasach rodzice schodzą na bardzo daleki plan w kwestii edukacji swoich dzieci...

   Usuń
 2. Rewelacyjny pomysł:)) edukacja w formie zabawy, jak najbardziej popieram:))

  OdpowiedzUsuń
 3. Genialny pomysł będę musiała wypróbować. Będę musiała go wypróbować. Synek uwielbia tablice przyrodnicze więc może i taka zabawa go wciągnie. Dzięki za podsunięcie pomysłu.

  OdpowiedzUsuń

.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...