Inspiracje miesiąca - lutyLuty to miesiąc zakochanych, więc w tym miesiącu tematyka tutków będzie krążyć 
wokół Walentynek, kończy się też okres ferii - czas powrotu do szkoły i nowy semestr!

Walentynki

Walentynki budzą skrajne emocje - szczególnie wśród tych, którzy nie odnaleźli jeszcze swojej drugiej połówki. Ale przecież kochamy nie tylko swoich chłopaków, narzeczonych, mężów - są też inni, którym możemy wręczyć miły upominek z okazji tego święta - przyjaciele, rodzina. Nie ograniczajmy się tylko do jednej definicji zakochania ;) 


Jeśli ktoś planuje w tym okresie imprezę, można ją poprowadzić w miłosnym, serduszkowym stylu, tak jak na zdjęciach powyżej. Romantyczne spotkanie we dwoje można ubarwić ciekawie przygotowanymi słodkościami, owocami i napojami. Miłosny liścik można przygotować w formie harmonijki lub przekazać w filcowej kopercie. Szczególnie przypadł mi do gustu ozdobny słoik z parką ptaszków. Ale pamiętajcie, najważniejszy jest czas spędzony razem, nieważne w jakiej oprawie, i pamiętajcie, aby sprawiać sobie przyjemności na co dzień, nie tylko od święta.

Powrót do szkoły

Ferie dla jednych już się skończyły, a dla jednych jeszcze nie zaczęły. Jedno jest nieuniknione - po feriach czas na powrót do szkoły, co zazwyczaj wiąże się ze zmianą rozkładu zajęć szkolnych. Dobrze przygotowany plan lekcji nie pozwoli nam zapomnieć o najważniejszych klasówkach, testach, prezentacjach i zajęciach dodatkowych. Jeśli przyłożymy się do przygotowania własnego planu lekcji, być może pomoże to w lepszym stracie w nowym semestrze? Najważniejsze mieć optymistyczne nastawienie, pewność siebie i chęć do pracy, a reszta roku szkolnego zleci tak szybko, że się nie zorientujecie. Plan lekcji może być jedynie kartką, ale można też zagospodarować na niego całą tablicę korkową. W lutym szykuję specjalnie dla Was przygotowane plany lekcji oraz kilka innych pomysłów na szkolną organizację - skorzysta i uczeń i rodzic ;)

Źródła zdjęć: aliexpress.com, dragonwoman.info, maggiewhitley.com, houseofhumble.com, pinterest.com

1 komentarz:

  1. Bardzo podobają mi się inspiracje walentynkowe, może coś wykorzystam w tym roku :).

    OdpowiedzUsuń

.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...