Skrzynka na miłosne listy


"Nah, just a stupid love letter"
                                                                            (Kto wrobił królika Rogera?; 1988)

Walentynki to święto zakochanych, ale przecież zakochani jesteśmy każdego dnia i warto również na codzień okazywać sobie uczucia. Drobne gesty doceni każdy, na przykład w formie małych miłosnych liścików, które można umieścić w tej specjalnej skrzyneczce na listy. W szczególności polecam pomysł parom, których plan dnia powoduje, że mijają się w progu. Czyż nie jest miło otrzymać miłosne wyznanie z samego rana przed wyjściem do pracy? W taki niewinny sposób przekazać ukochanej osobie, że nam na niej zależy? A jak podziała na wyobraźnię bardziej pikantna korespondencja w takiej formie? Przekonajcie się sami! 
4 lutego 2016           
stopień trudności: średni
czas wykonania: 1 h

Potrzebne będą:
 • ozdobny papier
 • kawałek czerwonego brystolu
 • nożyczki
 • pinezka
 • koralik
 • linijka
 • ołówek
 • klej 
 • taśma dwustronna
 • rolka po papierze toaletowym
Sposób wykonania:
1. Na ozdobnym papierze rysujemy prostokąt 15x9 cm. Rysujemy dwie dodatkowe linie pomocnicze wewnątrz prostokąta - obie w odległości 1 cm od krótszego brzegu (patrz obrazek).

2. Wycinamy narysowany prostokąt i zaginamy brzegi wzdłuż linii pomocniczych. Będzie to obudowa skrzynki.

3. Z ozdobnego papieru wycinamy kolejny prostokąt - tym razem o wymiarach 21x5 cm. Ponownie rysujemy dwie linie pomocnicze - tym razem w odległości 6 cm od krótszych boków. Zaginamy do wewnątrz. Będzie to dno i drzwiczki skrzynki.

4. Wracamy do wyciętego prostokąta z pkt 1. Zakładki smarujemy klejem lub przyklejamy dwustronną taśmę i mocujemy do podstawy tak jak na obrazku. Widać już kształt naszej skrzyneczki. Pozostawiamy do wyschnięcia.

5.  Teraz czas na dopasowanie drzwiczek. Konstrukcję stawiamy w pionie i na zagiętej części odrysowujemy kształt drzwiczek. To samo robimy z drugiej strony i wycinamy wzdłuż narysowanych linii.


6. Wycinamy z ozdobnego papieru 2 paski o grubości 1,5 cm. Zaginamy go wzdłuż na pół. Na jednej z zagiętych części wycinamy ząbki, tak jak na zdjęciu. 

7. Ząbki smarujemy klejem i przyklejamy paski do drzwiczek tak jak na zdjęciu. Tył skrzynki nie będzie otwierany, dlatego można zaraz po wyschnięciu zamknąć tylne drzwiczki i przykleić je do obudowy na stałe.

8. Na "właściwych" drzwiczkach doklejamy koralik jako uchwyt. Po wyschnięciu sprawdzamy, czy drzwiczki otwierają się i zamykają bez problemów.
9. Z czerwonego brystolu wycinamy chorągiewkę, a następnie mocujemy ją pinezką do boku skrzynki. Sprawdzamy, czy chorągiewka działa bez zarzutów, czy można ją bez problemu opuszczać i podnosić.

10. Całość skrzynki przyklejamy do pomalowanej rolki po papierze toaletowym i gotowe! W środku umieszczamy korespondencję lub drobiazgi dla ukochanej osoby :)

Po zrobieniu tej skrzynki na listy przypomniała mi się początkowa scena z filmu "Odlot", gdzie Carl i Ellie malują skrzynkę na listy. W 5 minut opowiedzieć tak wzruszającą historię życia, to jest coś :)

Do pobrania:4 komentarze:

 1. Oh... To by było świetne jeśli już ze swoim lubym się mieszka :) Taka mała skrzyneczka a w niej liścik czy cukierek idealnie by napełnił pozytywną energią na resztę dnia... Nie tylko w walentynki ^^

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Właśnie z takim zamysłem ją zrobiłam :3 Wprawdzie jeszcze z moim M. nie mieszkam, ale już myślę jak sprawiać sobie nawzajem drobne przyjemności. Na razie stoi jako ozdoba na półce. Dziś zauważyłam podniesioną chorągiewkę, więc zdziwiona otworzyłam skrzyneczkę, a tam liścik od mojej siostry z głupimi tekstami, uśmiałam się i poprawiło mi to humor przed wyjściem do pracy :P Także polecam, nawet do rodzinnej korespondencji :)

   Usuń
  2. O boże, wsadzaliby mi tam rachunki za prąd i wodę ... Nieee ja dziękuję rodzinnej korespondencji haha xD

   Usuń

.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...