Walentynkowe kąski z galaretki

"For twenty-five years I've lived with him, fought him, starved with him.
Twenty-five years my bed is his, if that's not love, what is?"
(Skrzypek na dachu; 1971)                      

Walentynkowy wieczór można urozmaicić słodyczami i przekąskami przygotowanymi stosownie do okazji. Nie muszą to być od razu dania mistrzów kuchni, im prościej, tym lepiej, a ukochana osoba doceni przecież każdy mały gest. Takie galaretki w kształcie serduszek można przygotować naprawdę szybko, więc jest to propozycja zarówno dla najmłodszych, jak i dla tych starszych Czytelników. Są straszliwie słodkie, ale w końcu takie mają być Walentynki - słodkie aż do bólu ;)

11 lutego 2016          
stopień trudności: łatwy
czas wykonania: 2 godziny

Potrzebne będą:
 • 2 opakowania galaretki (truskawkowej, malinowej, poziomkowej lub wiśniowej)
 • 2 łyżeczki żelatyny
 • 250 ml mleka 1,5%
 • 250 ml wody
 • rondelek
 • 2 płaskie duże naczynia
 • foremka do ciastek w kształcie serduszka
 • wykałaczki
 • ozdobna taśma klejąca
 • nożyczki
Sposób wykonania:

 1. Zagotowujemy 250 ml wody i rozpuszczamy w niej jedno opakowanie galaretki. Odstawiamy na bok.

2. W tym czasie zagotowujemy 250 ml mleka. Rozpuszczamy w nim dwie łyżeczki żelatyny, dobrze mieszamy, a następnie rozpuszczamy w mleku drugie opakowanie galaretki.

3. Galaretkę przelewamy do płaskiego naczynia np. pudełka na żywność, formy silikonowej lub półmiska. Mleko z galaretką przelewamy do innego takiego naczynia. Odstawiamy do ostygnięcia, a potem wstawiamy do lodówki, aby dobrze stężały.

4. W międzyczasie z wykałaczek zrobimy strzały - w tym celu końcówki wykałaczek oklejamy z obu  stron kawałkiem taśmy dekoracyjnej tak jak na obrazku. Nożyczkami ścinamy je na trójkąt, a następnie nacinamy taśmę, aby utworzyć lotkę strzały.
5. Po wyjęciu obu galaretek z lodówki, możemy wstawić je na moment do większego naczynia z gorącą wodą. Na bardzo krótko, aby galaretka nie zmieniła się z powrotem w ciecz. Dzięki temu wycinane kształty będzie łatwiej wyjąć.

6. Foremką wycinamy serduszka z obu galaretek, a następnie układamy w trzy warstwy - zwykłą galaretkę, mleczną i znów zwykłą i łączymy za pomocą wykałaczki, jak serce przebite strzałą Amora, aż do wykorzystania wszystkich składników. Układamy na talerzu i gotowe. 

Do pobrania:

1 komentarz:

 1. Pomysł rewelacyjny! I dobry nie tylko na walentynki, ale na jakieś inne, romantyczne okazje :).

  OdpowiedzUsuń

.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...