Kocie uszy


"Everybody wants to be a cat.."
                                             (Aryskotraci;1970)

Ostatnio wśród niektórych społeczności wchodzi moda na „kocie uszy”, zaczerpnięta ze współczesnej kultury japońskiej. Podobno dodają uroku i są „kawaii”. Mogą być wykorzystane jako element stroju na bal karnawałowy najmłodszych, ozdoba dla nastolatek lub jako element dodający pikanterii w łóżku w połączeniu z seksowną bielizną ;).  Pomysł i sposób wykonania jest mój własny i powstał wskutek niezadowolenia z modeli dostępnych w sprzedaży – były jak dla mnie zbyt puchate, piórkowate i wymyślne, a ja poszukiwałam bardziej skromnych.
10 lipca 2013              

Po raz kolejny przyda się znajomość szydełkowania (dla nowoodwiedzających – instrukcje związane z podstawowymi ściegami i elementami robótek szydełkowych, zamieściłam w temacie >>Wiosenna ozdoba do włosów<<). 


stopień trudności: łatwy (dla umiejących szydełkować)
czas wykonania: 20 minut

Potrzebne będą:
 • szydełko 2,5 mm
 • motek czarnej włóczki (ok 1,5 m)
 • czarna, cienka przepaska do włosów z ząbkami
 • cerówka

Wykonanie:


1.  Sporządzamy łańcuszek z 16 oczek i przerabiamy pierwsze dwa rządki ściegiem półsłupkowym, dodając na końcu rządku oczko na odwrócenie robótki.

2.  Kolejne rządki przerabiamy również ściegiem półsłupkowym, jednak omijamy na końcu każdego rzędu dodatkowe oczko na odwrócenie roboty. Powtarzamy aż do momentu, gdy na czubku zostanie nam jedno ostatnie oczko. Zawiązujemy na nim mocny supełek i odcinamy od motka. Otrzymaliśmy w ten sposób trójkąt, czyli pierwsze kocie ucho. W ten sam sposób dziergamy drugie.


3. Cerówką i kawałkiem włóczki ciasno przyszywamy „na okrętkę” oboje uszu do przepaski do włosów - symetrycznie, w odległości ok. 7 cm od siebie. Ząbki zapobiegną ich przesuwaniu, a ścieg półsłupkowy, który z natury jest sztywny i gęsty, nie pozwoli uszkom opaść. Jeżeli jednak ich sztywność nie zadowala użytkownika, może on dodatkowo wesprzeć je kawałkiem cienkiego drucika przewleczonego na obrzeżach.

Gotowe!

Do pobrania:
- Wersja do wydrukowania (pdf)
W przyszłym tygodniu: Podręczny rysownik - tutorial na prośbę czytelnika

3 komentarze:

 1. No tak,gdybym jeszcze umiała robić na szydełku ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Na youtube jest mnóstwo tutoriali do nauki szydełkowania, więc zachęcam Cię do zrobienia "pierwszego kroku" ;) Ujarzmienie szydełka nie jest takie trudne, ale łatwo się zniechęcić pierwszymi niepowodzeniami (których sama doświadczyłam):P

   Usuń
 2. ale świetny pomysł :D chętnie wypróbuję :D (tylko nie wiem kiedy, pewnie jak będą mi potrzebne na jakąś imprezę :D)

  OdpowiedzUsuń

.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...