Efekt padającego śniegu


Z lekką dozą nieśmiałości zaczynam wdrażać na blogu tematykę świąteczną. Chociaż wciąż jest bardziej dalej niż bliżej do świąt, postanowiłam zamieścić pierwszy z serii zimowo-świątecznych tutoriali. Dziś pokażę jak można dodać do bloga efekt padającego śniegu, który pojawił się u mnie w okolicach banera. Płatki są bardzo delikatne i pojawiają się tylko na początku strony, więc nie powinny powodować dyskomfortu w czytaniu. Tutorial opisany w oparciu o interface Bloggera.
2 grudnia 2013                   

poziom trudności: łatwy
czas wykonania: 2 minuty (?) (ogólnie to bardzo krótki ;) )

Instrukcja krok po kroku:

 

1. Wchodzimy w Projekt > Szablon i klikamy "Edytuj kod HTML". Dla bezpieczeństwa tworzymy kopię zapasową naszego szablonu.


2. Używając Ctrl + F (narzędzie wyszukiwania) odszukujemy znacznik zamykający </body>. Ważne jest aby najpierw kliknąć na pole z kodem i dopiero wtedy wywołać narzędzie wyszukiwania - przeszukany zostanie cały kod, a nie tylko obszar widoczny obecnie w przeglądarce. O tym, że przeszukamy cały kod będzie świadczyć to, że pole wyszukiwania ukaże się w prawym górnym rogu ramki.

3. Kopiujemy poniższy kod i wklejamy go nad znacznikiem </body>
3. Klikamy "Podgląd szablonu", aby upewnić się, że skrypt działa poprawnie. Zapisujemy szablon i gotowe.

4. Aby usunąć skrypt np. po zimie, po prostu odszukujemy go w tym samym miejscu, w którym go wkleiliśmy, zaznaczamy i usuwamy klawiszem "Delete".W kolejnym tutorialu: Choinka z Zimowej Krainy

6 komentarzy:

 1. Też lubię ten efekt, na zdjęciach najbardziej ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. Mogła bys zrobić to samo tylko że ze spadającymi płatkami róż?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tutorial z płatkami róż mam zamiar dać na wiosnę :)

   Usuń
 3. Jesteś genialna! Właśnie dzięki Tobie dodałam efekt śniegu na moim blogu :)

  Potrzebne są takie blogi jak Twój :D

  OdpowiedzUsuń
 4. GENIALNE! Pierwszy sposób, który mi zadziałał! Dzięki :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Nie tylko trzeba umieć pisać bloga, ale przydają się też inne umiejętności. Ja nigdy nie skupiałam się na wszystkich funkcjach i próbowaniu zrobienia czegoś takiego, chociaż takie dodatki na stronie to zawsze jakieś urozmaicenie :)

  OdpowiedzUsuń

.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...