Serwetkowa choinka


 "How could you have Christmas without a Christmas tree, Mom?"
                                                                                                                                         (Kevin sam w Nowym Jorku;1992)

Nie ukrywam, że stworzenie tej choinki dało mi dużo satysfakcji. Chciałam stworzyć coś, czego jeszcze nie widziałam  w blogosferze, wobec czego przeszukałam wiele stron (również zagranicznych), aby upewnić się, że nie będę kopiowała czyjegoś pomysłu.  Styropianowy stożek zakupiłam w pobliskiej pasmanterii, ale nie do końca wiedziałam co chcę z nim zrobić. Pomysł przyszedł dość szybko, kiedy spojrzałam na kształt serwetek pod wypieki. Chwyciłam za nożyczki i oto, co udało mi się wyczarować. Pracę zgłosiłam do wyzwania u dziewczyn z Addicted to Crafts, jak chcecie możecie na nią zagłosować - znajduje się pod numerem 61. Będzie mi bardzo miło :)
8 grudnia 2013                  

stopień trudności: łatwy
czas wykonania: ok. 30 minut

Potrzebne będą:
 • styropianowy stożek (mój ma 26 cm wysokości)
 • serwetki pod wypieki o średnicy 10 cm (najlepiej takie z „płatkami”/pofalowanym brzegiem)
 • szpilki
 • linijka
 • ołówek
 • nożyczki
Dodatkowo do ozdobienia:
 • szpilki
 • koraliki
 • kolorowy papier
 • szablon gwiazdki (dwa sklejone trójkąty lub foremka do pierników)
Sposób wykonania:


1. Serwetki pod wypieki dzielimy na 10 części, łączymy linią zagłębienia pomiędzy płatkami, które znajdują się po przeciwległych stronach (patrz obrazek), a następnie wycinamy.  Do pokrycia całej choinki zużyłam 16 takich serwetek. W sprzedaży są również zielone serwetki, myślę, że fajny efekt wyszedłby, gdyby robić na zmianę pasy zielonych i białych.

2.  Zaczynając u podstawy stożka, przyczepiamy dookoła wycięte płatki , używając w tym celu szpilek. Rogi płatków powinny nieco nachodzić na siebie.


3. Drugi rząd płatków przyczepiamy tak, aby znajdowały się one pomiędzy dwoma płatkami poprzedniego rzędu (jak rybie łuski).  W ten sposób ozdabiamy całą choinkę aż do czubka. Czubek możemy dla estetyki podkleić klejem Magic.


4.  Aby ozdobić choinkę koralikami, w styropianową formę wbijamy szpilki do 1/3 długości (pod kątem), a następnie umieszczamy na nich koraliki. Najlepiej umieścić je w miejscach, w których styropian jest najbardziej widoczny.


5. Na kolorowym papierze odrysowujemy kształt gwiazdki i wycinamy ją. Przyczepiamy gwiazdkę na szczycie choinki.

Do pobrania:
- Wersja do wydrukowania (pdf) 

I coś do posłuchania przy świątecznych przygotowaniach:W następnym tutorialu: Pierniczki

4 komentarze:

 1. Bardzo pomysłowa, podoba mi się ;) Na podobnej zasadzie można stworzyć taką choineczkę z płatków kosmetycznych złożonych na pół, efekt rewelacyjny. Mam jedną taką choinkę w domu, jak chcesz to podeślę Ci zdjęcie i może się nią zainspirujesz? Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Podczas swoich wojaży po blogach, spotkałam też i taki pomysł. Ale jak zastanowiłam się nad możliwością czyszczenia takiej dekoracji, to wybór padł na bardziej kurzoodporne materiały :)

   Usuń
 2. Zostałaś nominowana przeze mnie do Liebster Blog.
  Pytania znajdziesz na http://the-grey-days-of-a-teenagers-life.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 3. naprawdę świetny pomysł! ślicznie Ci to wyszło

  OdpowiedzUsuń

.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...