Potrójny baner na zdjęcia


"Make it a triple"
                                                     (M.A.S.H; 1972)

Bardzo cenię sobie ciszę. Wieczorami bardzo potrzebuję wyciszenia, aby przygotować się do snu, odprężyć się i myślami uciec gdzieś daleko. Niestety, nie zawsze mam możliwość - czasami jakiś sąsiad postanowi przeprowadzać remont o godzinie 20 i wierci w ścianach. Sądząc po ilości wiercenia, chyba zawsze sobie ze ściany robią ser szwajcarski... Jako dziecko zawsze uciekałam od hałasu wiertła, a hałaśliwe budowy drogowe omijałam szerokim łukiem. Szanując umiłowanie ciszy, wyznaję zasadę - im mniej wiercenia, tym lepiej. Dlatego dziś chcę Wam pokazać, w jaki sposób można zawiesić na ścianie aż trzy zdjęcia na raz, wykonując w tym celu zaledwie jedną dziurę w ścianie.
14 października 2015                
poziom trudności: łatwy
czas wykonania: 15 minut

Potrzebne będą:
 • trzy kawałki sklejki (wymiary zależne od rozmiaru wywołanych zdjęć; dla zdjęć w formacie 10x15, użyłam deseczek o wymiarach 13x18)
 • wiertarka
 • 4 metalowe haczyki
 • 6 metalowych oczek 
 • kawałek sznurka lub wstążki
 • trzy passe-partout
 • taśma 3D
 • nożyczki
 • zdjęcia

Sposób wykonania:

1. Jeśli zależy nam na konkretnym kolorze, najpierw możemy pomalować sklejkę. 

2. Używając wiertarki, na dwóch kawałkach sklejki nawiercamy po dwie dziury na brzegu każdej z deseczek. Na trzeciej wystarczą tylko dwie dziurki z jednej strony, chyba, że tworzymy baner na więcej zdjęć. Trzeba pamiętać, aby dziurki znajdowały się w takich samych odległościach na każdej z deseczek.

3. W wywiercone dziurki wkręcamy po jednej stronie dwa metalowe haczyki i dwa metalowe oczka po drugiej. Najniższa deseczka będzie miała tylko oczka. 

4. Do deseczki, która będzie wisiała najwyżej, przywiązujemy sznurek.

5. Możemy już złączyć nasz baner

6. Taśmę 3D przyklejamy w trzech miejscach każdej deseczki - po bokach i u dołu. Od góry musimy zostawić miejsce, aby móc wstawić zdjęcia. Usuwamy taśmę ochronną i przyklejamy passe-partout do każdej części banera. Warto dodatkowo ozdobić ramki.

7. Wstawiamy do ramek wybrane zdjęcia i gotowe.

Do pobrania:
- Wersja do pobrania (pdf)


2 komentarze:

 1. Bardzo fajny pomysł, wygląda jak kupione w sklepie, a nie zrobione samemu :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Ja także nie cierpię wiercenia, hałasu w bloku itp. U mnie czasem o godzinie 22 ktoś wpadał na pomysł remontu... Nie mam pytań! Twój pomysł mi się spodobał, nie tylko ze względu na ilość dziur niezbędnych do wywiercenia, ale także po prostu swoim wyglądem. Całość jest rewelacyjna, chyba muszę pokazać to swojemu facetowi - kto wie, może mi zrobi coś takiego hah :D.

  OdpowiedzUsuń

.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...